Kombiaggregat

Kombiaggregat från ÅSS integrerar allting i en enda enhet, vilket är smidigt där utrymmet är begränsat.

Kombiaggregat EX 500 / 950 / 1600

Modell:500 EX950 EX1600 EX
Max vakuum kPa6,31011
Max flöde m³/h8009501600
Motoreffekt kW2,245,5
Bredd mm73512401240
Djup mm735650650
Höjd mm194017651765
Vikt kg140240260
Uppsamling, säck60 l160 l160 l

• ÅSS kombiaggregat är fläktenhet och stoftavskiljare kombinerat i en enhet.

Kombiaggregat EXVX 950 / 1600

Modell:950 EXVX1600 EXVX
Max vakuum kPa1011
Max flöde m³/h28950001600
Motoreffekt kW45,5
Bredd mm12401240
Djup mm650650
Höjd mm17651765
Vikt kg265280
Uppsamling, säck160 l160 l

• ÅSS kombiaggregat är fläktenhet och stoftavskiljare kombinerat i en enhet.

Kombiaggregat TEX 300 / 600

Modell:TEX 300 TEX 500
Max vakuum kPa18/2028/30
Max flöde m³/h300500
Motoreffekt kW2,2 – 35,5 – 6,3
Bredd mm635635
Djup mm540735
Höjd mm16251940
Vikt kg100130
Uppsamling, säck30 l30 l

• ÅSS kombiaggregat är fläktenhet och stoftavskiljare kombinerat i en enhet.

Kombiaggregat HP 31 / 40 / 49

Modell:31 HP40 HP49 HP
Max vakuum kPa272729
Max flöde m³/h2905501100
Uppsamlingsvolym (l)256060
Bredd mm80011001200
Djup mm450600700
Höjd mm135018501900
Vikt kg110140170

• HP serien är kombiaggregat med ett högt undertryck. Dessa aggregat lämpar sig väl som städanläggningar

Kombiaggregat HP 65 / MP 110

Modell:65 HP110 MP
Max vakuum kPa3312
Max flöde m³/h13501100
Uppsamlingsvolym (l)6025
Bredd mm14001200
Djup mm900700
Höjd mm22001910
Vikt kg210150

• HP serien är kombiaggregat med ett högt undertryck. Dessa aggregat lämpar sig väl som städanläggningar.

Läs mer i produktkatalogen

Katalogen innehåller detaljerad information om alla våra produkter. Ladda ner den här, eller använd formuläret längst ner på sidan för att beställa ett tryckt exemplar.

Kontakta oss

7 + 3 =

ÅSS Processventilation AB
Box 521
442 15 Kungälv

Besöksadress:
Svarvaregatan 14
442 34 Kungälv

Telefon: 0303-109 65
Öppettider: Mån-fre: 08.00 - 16.00